معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان: همه‌ی مردم استان، دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
همه‌ی مردم استان، دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در حال حاضر، همه‌ی مردم استان، دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند و همین امر باعث پوشش مناسب واکسیناسیون در سطح استان شد.
دکتر محمدرضا صائینی در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان که صبح امروز چهارشنبه ۳آذر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، از اصحاب رسانه به عنوان همکاران حوزه سلامت یاد کرد و افزود: هر چه آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی در حوزه سلامت بیشتر باشد، کنترل و مدیریت بیماری بیشتر تقویت می‌شود.
وی با اشاره به وجود بیش از ۶۵۰ واحد ارائه دهنده‌ی خدمت در مناطق شهری و روستایی استان، اظهار کرد: کلیه‌ی این واحدها در حال حاضر مشغول فعالیت هستند و نفوذ مطلوبی در بین آحاد مردم استان دارند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هم‌اکنون صددرصد جمعیت روستایی استان از پوشش کامل پزشکی بهره‌مند است، گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۵ هزار نفر یک دندانپزشک در مناطق روستایی وجود دارد و خدمات دندانپزشکیِ مربوط به دندان۶ کودکان و زنان باردار بصورت رایگان و بدون سقف و سایر خدمات با ۳۰ درصد فرانشیز دولتی ارائه می‌شود.
وی از ارائه‌ی بسته‌ی خدمتی رایگان برای کلیه‌ی گروه‌های سنی در استان خبر داد و گفت: برای تمام گروه های سنی از جمله مادران و کودکان، نوجوانان، جوانان، افراد میانسال و سالمندان تست چربی و قند خون انجام می‌شود.
صائینی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سوی وزارت متبوع، مکلف به پوشش ۶۰هزار نفر در طرح بسته‌ی خدمتی رایگان بود، تصریح کرد: در جهت کنترل حوزه‌ی غیرواگیر، این خدمت در استان برای صددرصد جمعیت انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه شیوع کرونا نباید موجب غفلت از بیماری‌های غیرواگیر شود، اظهار کرد: شکی نیست که چنین غفلتی، حوزه سلامت را در آینده به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره افت فاحش رشد جمعیت در کشور در سنوات اخیر، افزود: در همین راستا از سال گذشته برنامه فوق‌العاده‌ای در حوزه‌ی جمعیت طراحی کرده‌ایم و در تلاشیم تا قدم‌های مثبت و اساسی در این حوزه برداریم.
دکتر صائینی به انجام روزانه ۳۵۰۰تست رایگان پی سی آر در ایام اوج شیوع کرونا در سطح استان اشاره کرد و گفت: کلیه‌ی افرادی که نتیجه تست آنان مثبت بود، رهگیری شده و حلقه‌ی اول، دوم و سوم اطرافیان آنها که شامل اعضای خانواده، همکاران و کسانی که با این افراد ارتباطات اجتماعی داشتند، شناسایی شده و مورد رهگیری قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه زنجان مرکز تامین و توزیع واکسن منطقه شمال غرب کشور بود، اظهار کرد: خوشبختانه موفق شدیم واکسن استان‌های همجوار خود شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، قزوین و دانشگاه های کوچکی از جمله سراب، خلخال و مراغه را به سلامت به دست آنان برسانیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در خصوص میزان پوشش واکسیناسیون کوید۱۹ در استان نیز گفت: تا کنون پوشش واکسیناسیون نوبت اول بالای ۱۲ سال در سطح استان، ۸۹ درصد، واکسیناسیون نوبت دوم نسبت به نوبت اول، ۸۲.۷۳  و  واکسیناسیون کامل، ۷۳.۵ درصد است.

دفعات مشاهده: 229 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر