معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کرد: آمادگی دانشگاه از منظر امکانات، تجهیزات و شرایط ایده‌آل برای روزهای پرخطر

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کرد:
آمادگی دانشگاه از منظر امکانات، تجهیزات و شرایط ایده‌آل برای روزهای پرخطر

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری اظهار کرد: دانشگاه هزار و ۶۰۰ تخت دانشگاهی و بیش از  ۳۰۰ تخت غیر دانشگاهی دارد که از منظر امکانات، تجهیزات و شرایط ایده‌آل برای روزهای پرخطر آمادگی دارد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر علیرضا آرمانی‌کیان ظهر چهارشنبه سوم آذرماه در نشست خبری در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه، با بیان اینکه نقش گزارش‌ها و خبررسانی‌ها دیگر در سطح دنیا بر کسی پوشیده نیست و الان خبرنگارها و خبرگزاری‌ها دولت‌ها را عوض می‌کنند تصریح کرد: در حوزه درمان استان، ۱۴ بیمارستان درمانی داریم که ۱۰ مورد دانشگاهی‌است.
وی افزود: در مجموع ۲۰۹۶ تخت در سطح استان داریم که از این تعداد ۲۶۵ تخت ویژه بوده و در دوره کرونا هم ۴۰ درصد به تخت ویژه که بسیار پرهزینه است، اضافه شد و نشان داد که ما به نیروهای بیشتر و چیدمان مجدد نیاز داریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با قدردانی از همشهریان به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: از منظر مرگ و میر در حوزه درمان، شرایط بهتر بود و با توجه به محدودیت پیک‌های آخر و کسب تجربه بیشتر، با اینکه بیمار بیشتری داشتیم (تقریبا دو نیم یا سه برابر بیماران پیک‌های اول و دوم)، ولی مدیریت بیماران خیلی بهتر شد و با زحمات تیمی، کمترین آسیب را داشتیم.
دکتر آرمانی‌کیان با اشاره به سامانه توزیع بیمار و مشکلاتی ازجمله کمبود مالی، نیروهای متخصص، تورم در دوران شیوع کرونا گفت: اکنون ۹۱ تخت به بیماران دیالیزی اختصاص داده شده و ۶۰ پایگاه اورژانس داریم که میانگین حضور بر بالین بیمار ۱۱ دقیقه بوده و ۵۱ مرکز آزمایشگاهی، ۴۵ درمانگاه تخصصی، عمومی و دندان‌پزشکی هم در سطح استان وجود دارد که نیازمند نظارت بود.
وی با اشاره به مدیریت با آسیب کم کد ۷۸۲ (سکته‌های مغزی)، بیماران خاص، تالاسمی، ام.اس شدید، قلبی عروقی در دوران کرونا یادآورشد: سال گذشته علی‌رغم کاهش درآمد و افزایش هزینه دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، ۷۷ هزار و ۷۴۷ مورد بستری داشتیم و متوسط مراجعه به اورژانس نیز ۵۰۱ هزار و ۶۱ نفر بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: ۱۶۳ هزار و ۶۴۷ نفر در کلینیک‌های تخصصی دانشگاهی و بالای ۳۰ هزار نفر عمل جراحی داشتیم.

دفعات مشاهده: 295 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر